Normalna. Sucha. Tłusta. Każdy z nas ma inny typ skóry. Jednak bez względu na to, jakimi cechami się wyróżnia, zasługuje na odpowiednią opiekę. Zwłaszcza po goleniu. Czynność ta może bowiem podrażniać skórę i działać na jej niekorzyść. Jaką ochronę trzeba zafundować po depilacji?
Pielęgnacja podczas golenia
Opiekę nad skórą należy rozpocząć już podczas depilacji, a nawet przed jej rozpoczęciem. Zamiast polegać na wodzie lub, co gorsza, golić ciało na sucho, lepiej użyć żelu lub pianki, które ułatwią usunięcie włosków. Jeśli zarost jest obfity, a pojedyncze włoski grube, warto przed depilacją użyć specjalnego kremu, który je zmiękczy.
Tuż po goleniu
Oczywistym jest, że po depilacji należy dokładnie spłukać skórę letnią wodą. Ważne jest, żeby podrażnionego naskórka nie traktować wysokimi temperaturami, które zamiast złagodzić, dodatkowo spotęgują nieprzyjemne uczucie. Suszenie ciała po wydepilowaniu nóg, pach, twarzy lub innych części ciała także nie powinno być przypadkowe. Polecamy użyć miękkiego ręcznika i delikatnie dotykając, suszyć kawałek po kawałku. Pod żadnym pozorem nie należy pocierać skóry ręcznikiem.
Kolejnym etapem jest nawilżenie. Nieocenione okaże się intensywne wsmarowanie sporej warstwy kremu lub balsamu, który pomoże nawodnić wysuszoną po goleniu skórę. Na tym etapie mężczyźni zazwyczaj używają wody po goleniu na gładką już twarz, która przyniesie ulgę.
Jakiś czas po goleniu
Wrażliwa skóra często reaguje na usuwanie owłosienia czerwonymi krostami występującymi w miejscu depilacji. Te nie są ani przyjemne, a nie ładnie wyglądające. Jeśli nasz naskórek ma tendencję do tego typu podrażnień, polecamy zaopatrzyć się w specjalny krem łagodzący. Pomoże utrzymać gładkość.
Dla odnowienia naskórka zbawienne działanie mają peelingi. Tych jednak nie powinniśmy używać od razu po usunięciu włosków. Peeling warto wykonać raz w tygodniu.