Przez długi czas ukrywano je na dnie szafy, nie każdy miał odwagę się przyznać, że posiada chociaż jedną w swojej modowej kolekcji. Bluzy z polaru nie były uznawane za godny pochwały trend modowy, zakładano je tylko wtedy, kiedy możliwe było ukrycie ich pod zimową kurtką. Dzisiaj jest inaczej! Bluzy polarowe odzyskały sławę i słusznie, ponieważ są nie tylko ciepłe i świetnie chronią przed chłodem, ale dzięki kreatywności projektantów również atrakcyjnie się prezentują.
Bluzy polarowe noszą kobiety, mężczyźni i dzieci. Z coraz większą ufnością podchodzą oni do kultowych polarów. W swojej kolekcji mają je takie marki, jak Rip Curl, Marc Jacobs, Dickies, Patagonia i Burton. Niektóre modele zostały dodatkowo uzupełnione o ciekawe wykończenie z innych materiałów, posiadają kieszenie, zapinane są na zamek lub guziki, mogą mieć kaptur i modnego wyglądu nadaje im oryginalne wykończenie.
Bluzy polarowe – materiał o wielu zaletach
Polar został wynaleziony w 1979 roku w Stanach Zjednoczonych, a jego nazwa pochodzi od materiału Polartec stworzonego przez firmę Malden Mills. Inspirowany był futrem niedźwiedzim. Zbudowany jest z bardzo cienkich rureczek splotów poliestrowych. Każde włókno napełnione jest powietrzem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie tak doskonałych właściwości termoizolacyjnych. Poliester cechuje się także doskonałymi właściwościami hydrofobowymi, nie absorbuje wody.
Bluzy z polaru reagują skutecznie na temperaturę i zmianę wilgoci. Są odporne na zagniecenia, dopasowują się do ciała i charakteryzują się szybkim schnięciem. Ich właściwości termoizolacyjne ocenia się na lepsze od bluz wykonanych z puchu i wełny. Bluzy z polaru ponadto się nie mechacą.
Bluzy z polaru – Twój przyjaciel w chłodne dni
Bluzy z polaru szczególnie dobrze sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury systematycznie spadają, a my potrzebujemy skuteczniejszej ochrony przed zimnem. Można je nosić na co dzień, jak również podczas uprawiania sportów zimowych. Powinny znaleźć się w torbie podróżnej każdego narciarza i snowboardzisty.